Televizyon Sırları Tarihi

Fotoğrafların aktarılması imkânsızdı çünkü tarayıcıda “duyarlılık selenyum hücresinin aşırı derecede gecikmesi kadar yeterli değildi”. [10]

Bununla birlikte, Alman elektroniğine destek vermekten bağımsız olarak, devasa Telefunken, Codelli’nin televizyon sistemi hiçbir zaman ticari bir gerçek haline gelmedi. Sonunda dijital televizyon baskın bir teknik olarak ortaya çıktı ve Codelli diğer görevlere geçti. Yaratılışı çoğunlukla göz ardı edildi.

Eşit fikirler, on üç kırklı ve ellili yılda yaygın olarak üç silahın ürettiği renkleri yeniden karıştırdıklarından farklı olarak yaygınlaştı. Geer tüpü Baird’in stratejisiyle karşılaştırılabilirdi, ancak Baird’in düz bir yüzey alanı üzerindeki 3D desenine bir alternatif olarak kendi dış yüzlerinde biriken fosforlarla birlikte daha küçük piramitler uyguladı.

Oldukça güçlü geçişler, daha küçük (doksan cm) tabaklar kullanılmasına izin verdi. Popülerliği azaldı Tüm 1994’deki Hughes DirecTV ve Dish Community uydu televizyon cihazlarının lansmanıyla.

1960’lı ve 70’li yılların içinde CBS, ders kitapları, dergiler, müzik aletleri ve oyuncaklar yaratma konusunda çeşitlilik gösterdi, ancak 1985’ten 1988’e kadar şirket, tüm bu diğer işlemlerden uzaklaştı ve ayrıca satın alınan son derece etkili belge birimini satın aldı. Sony Corporation’dan. Bundan sonra, 1986’da kablo-Televizyon kurgusu Ted Turner tarafından düşmanca bir devralmayı önlemek için getirilen Lawrence Tisch’in altındaki Ted Turner, CBS operasyonlarının Ana – televizyon ve radyo yayıncılığını yoğunlaştırdı.

Aslında, taramalı tarama, televizyon yayın bant genişliğindeki sınırlamaları aşmak için resim çözünürlüğünü iki katına çıkarmak için kesinlikle on dokuzuncu kırklar içinde oluşturulduğu için birincil video klip sıkıştırma ürünü olarak kontrol edilebilir. Kabul edilmesinin bir başka nedeni, fosfor kaplı ekranların görüntüyü yalnızca kısa bir süre boyunca elektron tarama tabancasıyla tutabildiği erken CRT ekranlarındaki titremeyi sınırlamaktı. [128] Bununla birlikte, web sitesi taramalı tarama, bir örnek olarak, çok daha sık aşamalı bir yenileme miktarına çok daha uygun olan Sıvı kristal (Sıvı kristal ekran) gibi daha yeni ekran ünitelerinde yetkin bir şekilde çalışmaz. [127]

Bu günlerde, on-line televizyon ve diğer yayın teknolojileri, standart Televizyonun geleceğini değiştirdi. “Kabloyu kesen” birçok insanla birlikte, geleneksel Televizyon setinin Netflix ve diğer sistemlerle dolu bir süre boyunca dayanabileceği durumlarda genellikle bulunmaya devam ediyor.

Bu yüzden televizyon, öngörülebilir yaklaşıma karşı hevesli ve sıkıcı, sinir bozucu ve etkileyici olmaya devam edecek. Ve bu sadece yüksek kalitedir, kutuyu cildin habercisi olarak kabul ettiği düşünülürse, burada kutunun dışına inanmak zorunda değildir.

Televizyon alıcısı, televizyon, televizyon seti, televizyon seti veya “telly” olarak da adlandırılan bir televizyon, daha fazla bilgiyi televizyon izlemek ve dinlemek amacıyla bir tuner, Sergi, bir amplifikatör ve hoparlörleri birleştiren bir araçtır. onun ses parçaları. 1920’lerin sonlarında mekanik kontrol burada başlatılan televizyon setleri, elektronik tipte Planet War daha fazla bilgi II’yi takiben, katod ışın tüplerini kullanarak, çok sevilen bir alıcı ürün haline geldi. 1953’ten kısa bir süre sonra televizyon yayıncılığına gölge eklenmesi, televizyon setlerinin tanınması ve dış antenlerin banliyö özelliklerinin tipik bir özelliği haline gelmesiyle daha da büyüdü.

Ayrıca, savaşa yaklaşmakta olan katılımın bu son kararla bir iş yapmış olduğu düşünülüyor. EIAR verici cihazlar, Alman birlikleri aracılığıyla Almanya’ya taşındı. Bu günlerde İtalya’ya iade edildi.

Bu yüzden ikilemi tanımadım: “[Çok sayıda tarihi kutlamayı doldurun” gerçekleştiğinde sen neredeydin? ” Çünkü cevap neredeyse her zaman: “Televizyondan önce.”

Bir küvetin olmayışı ile ilgili kaygı duyduğumu hatırlamıyorum, benim açımdan daha az değil, ama 9 yıldır Thunderbirds’i kullanmasaydım, sosyal dışlanma duygusunun nasıl olacağını düşünemiyorum.

CRT’lerin diğer ürünleri ile birlikte bakır kablolardan kurtulan sökücüler için de ilişkili mesleki refah sorunları var. Televizyon tarzı, tasarımı ve kullanımıyla ilgili diğer çevresel kaygılar, ürünlerin artan elektriksel güç gereksinimleri ile ilgilidir. [199]

Dijital televizyon değişimi 2000’lerin sonunda başladı. Dünyanın dört bir yanındaki tüm hükümetler 2010’larda analog kapatma için son tarih belirledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here